Czym kierować się podczas zakupu złota inwestycyjnego?

Czym kierować się podczas zakupu złota inwestycyjnego?

Odkładanie na przyszłość można zacząć naprawdę od niewielkich sum. Jeśli jednak uda nam się odłożyć trochę więcej, warto oszczędności zainwestować. Najbardziej bezpieczną formą inwestowania jest lokowanie oszczędności w różne instrumenty finansowe. Do wyboru są obecnie nie tylko lokaty bankowe, skarbowe obligacje, ale także złoto inwestycyjne.

Dlaczego warto inwestować w złoto?

Zabezpieczanie oszczędności w trwałych środkach jest w Polsce wieloletnią, jeśli nie wielowiekową tradycją. Złoto jest kruszcem cenionym w każdym, nawet w najdalszym zakątku świata. Osoby, które zdecydują się przynajmniej część posiadanych przez siebie oszczędności zainwestować w złoto, mogą być pewne, że ochronią je przed skutkami inflacji. Złoto jest uniwersalnym środkiem płatniczym, transakcji można dokonywać na całym świecie. W każdym banku złoto zostanie chętnie wymienione na obowiązującą w danym państwie walutę. Bez trudu też uda się je sprzedać. Inwestowanie w złoto jest naprawdę bardzo bezpieczne. Warto oczywiście pamiętać, że cena złotego kruszcu na rynkach zmienia się. Nawet jednak jeśli do spadku cen złota, to jest to spadek krótkotrwały i niewielki. Ceny złota raczej nie spadają zbyt drastycznie.

Jakie złoto wybierać?

Można oczywiście inwestować w złotą biżuterię. Do wyboru jest obecnie również czyste złoto w postaci sztabek. Większość państw na świecie gromadzi swoją rezerwę w złotych sztabkach, dzisiaj taką możliwość mają także prywatne osoby. Sprzedażą złotych sztabek złota zajmują się wyspecjalizowane sklepy, można je także zakupić w mennicy państwowej. Waga sztabek dostępnych w sprzedaży jest bardzo różna. Najmniejsze sztabki (można przechowywać je w domu) ważą jedną uncję – jednak uncja to 31,1 g. W te sztabki opłaca się najbardziej inwestować. Oczywiście w sprzedaży są także sztabki o masie zdecydowanie większej niż jednak uncja.

Są takie, które osiągają wagę 1000 gramów. Dzięki temu można kupować sztabki o wadze i wartości dostosowanej do własnych możliwości finansowych. Oprócz złotych sztabek czy złotej biżuterii do wyboru są również złote monety. Do wyboru są zarówno monety bulionowe, jak i kolekcjonerskie. Wśród tych pierwszych są między innymi Kangury z Australii, Filharmoniki z Austrii czy niezwykle popularne Krugerrandy emitowane przez bank centralny Republiki Południowej Afryki. Do niektórych monet bulionowych dołączane są certyfikaty.

Zakup takich monet nie jest szczególnie opłacalny. Certyfikat nie wpływa na podniesienie ich realnej wartości.  Warto też kupować złote monety bulionowe o wadze powyżej jednej uncji. Z kolei wartość monet kolekcjonerskich może być bardzo wysoka.  Co więcej, ich wartość nie ma związku z aktualnie obowiązującym kursem złota. Oszczędności można zabezpieczyć w bardzo różnych środkach. Do tych tradycyjnie uważanych za bardzo bezpieczne należy złoto. Dzisiaj oszczędności można ulokować w złotej biżuterii, złotych monetach lub sztabkach. Najlepszy czas na to, aby rozpocząć inwestycję – niskie ceny złota na światowych rynkach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę gdy zdecydujemy się na zakup złota inwestycyjnego ? Dowiedz się więcej na http://zloteinwestycje.com.pl/zloto-inwestycyjne/jak-kupic-zloto-inwestycyjne/ona_mbav >>

Previous Profesjonalna księgowość dla firm
Next Agregat wody lodowej – działanie i zastosowanie

Może to Ci się spodoba

Analizy surowców 0 Comments

Zaskakujące raporty DoE i USDA – raport surowcowy

Środowa sesja na rynkach towarowych przyniosła na nowo przewagę koloru czerwonego. Notowania indeksu CRB spadły wczoraj o 1,65% do poziomu 246,93 pkt. Na plusie znalazły się jedynie nieliczne surowce, m.in.

Analizy surowców 0 Comments

Nowy złoty pakt banków centralnych – raport surowcowy

Indeks CRB rozpoczął bieżący tydzień od delikatnego wzrostu o 0,30% do poziomu 306,83 pkt. Zwyżka ta była wypadkową mieszanych nastrojów na rynkach towarowych: rosły m.in. notowania gazu ziemnego, miedzi oraz

Analizy surowców 0 Comments

Coraz więcej nierentownych pól naftowych w USA – raport surowcowy

W czwartek na rynkach towarowych przeważał kolor zielony. Notowania indeksu CRB wzrosły o 0,65% do poziomu 268,15 pkt. Strona popytowa była silna na rynkach surowców energetycznych, metali szlachetnych, a także

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź