Czym jest flipping nieruchomości?

Czym jest flipping nieruchomości?

Rynek nieruchomości jest bardzo ciekawym miejscem do dokonywania różnych analiz, co otwiera także ogromne możliwości inwestorskie. Jednym ze sposobów na zarabianie w tej sferze jest tak zwany flipping nieruchomości, który może pozwolić na generowanie sporych zysków.

Dla wielu osób wiąże się także z ogromną przyjemnością związaną z samym poprawianiem stanu mieszkań czy domów. Na czym to polega i jak można na tym zarobić? 

Co to jest flipping nieruchomości? 

Cała koncepcja narodziła się w Stanach Zjednoczonych i sam termin nie doczekał się jeszcze polskiego odpowiednika. W praktyce flipping nieruchomości polega na zakupie takiego miejsca mieszkalnego po okazyjnej cenie, a następnie odsprzedaniu go za znacznie wyższą kwotę, a wszystko dokonywane jest w stosunkowo krótkim czasie. Takie działanie może przyjmować dwie wersje.

Pierwsza z nich to poszukiwanie doskonałych okazji, negocjowanie korzystnych warunków i następnie sprzedaż nieruchomości za nieco wyższą cenę. O wiele bardziej popularny jest jednak drugi wariant, w którym kupuje się nieruchomości w atrakcyjnej cenie, która wynika z nieco gorszego stanu takiego miejsca. Następnie przeprowadza się potrzebne prace remontowe i wtedy odsprzedaje nieruchomość za znacznie większe sumy. 

Na co zwraca się uwagę przy takich transakcjach? 

Oczywiście osoby decydujące się na zaangażowanie we flipping nieruchomości, muszą wykazywać się odpowiednim podejściem, które pozwoli im na osiąganie zarobków z tytułu takich transakcji. Z tego względu podstawową kwestią jest to, iż nie mogą dać ponieść się fantazji podczas dokonywanych remontów.

Czasem okazuje się to problematyczne, gdyż dla wielu tego typu inwestorów odnawianie domów czy mieszkań stanowi przy okazji hobby. W praktyce może to jednak prowadzić do generowania niepotrzebnych kosztów, a przez to mniejszych zysków. Przeprowadzane prace mają podnieść wartość zakupionego lokalu, lecz nie powinny być dokonywane pod kątem indywidualnych preferencji danej osoby jeśli chodzi o wystrój oraz mają się odbyć w możliwe jak najkrótszym czasie.

Z tego względu doświadczone osoby z tej branży przekonują się, iż nie warto inwestować w gruntowne remonty oraz dobór bardzo konkretnego wyposażenia, gdyż te jest kwestią indywidualną i nabywca tak czy siak dokona zapewne zmian. Najważniejsze jest zatem zadbanie o kluczowe obszary nieruchomości, takie jak instalacje, podłogi czy remonty łazienek oraz kuchni.

Są to kosztowne prace, lecz to właśnie na te elementy dalsi nabywcy zwracają szczególną uwagę i te kwestie najbardziej podnoszą wartość nieruchomości. Potencjalni kupcy z pewnością docenią to bardziej niż kwestie dekoracyjne, którymi mogą się zająć na własną rękę. 

Kto może się tym zajmować?

Wbrew pozorom w taką działalności angażują się zarówno osoby doskonale znające rynek nieruchomości i żyjące z takich zarobków, jak i osoby prywatne, które traktują to jako formę inwestycji i generowania dodatkowych dochodów. Warto jednak zwrócić uwagę na przeprowadzanie takich transakcji w jak najkrótszym czasie, gdyż to od tego zależy skuteczność całej operacji.

W przeciwnym razie można zamrozić duże nakłady finansowe na dłuższy czas. Osoby, które decydują się na kupowanie i odsprzedawanie mieszkań powinny dobrze oceniać potencjał zarobkowy oraz potrafić pilnować terminów prac remontowych, gdyż to właśnie błędy w szacunku kosztów oraz opóźnienia mogą się przyczynić do mniejszych zysków z tego typu transakcji. 

Previous Ocieplanie pianami PUR
Next Garść informacji o drukarkach

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Kredyty hipoteczne „drgnęły”, ale nadal poniżej oczekiwań

O prawie 13% w II kwartale 2014 w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrosła wartość zawartych przez firmy pośrednictwa finansowego, zrzeszone w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych umów kredytu hipotecznego. Stało

Nieruchomości 0 Comments

Nieruchomości w stolicy atrakcyjne cenowo

Jak wynika z najnowszego raportu Szybko.pl, Metrohouse i Expandera, w Warszawie wzrasta liczba atrakcyjnych ofert mieszkań. Już ponad jedna czwarta z nich została wystawiona na kwotę poniżej 7 tys. złotych

Nieruchomości 0 Comments

Październik miesiącem wyboru niższej stawki podatkowej

Otrzymując pierwszy w roku przychód z wynajmu mieszkania właściciel ma minimum 20 dni, aby wybrać w jaki sposób rozliczać się będzie z tego tytułu z fiskusem. Do wyboru jest ryczałt

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź