Czy biuro jest przeżytkiem? Dlaczego Twoje biuro jest wciąż warte inwestycji?

Czy biuro jest przeżytkiem? Dlaczego Twoje biuro jest wciąż warte inwestycji?

W ostatnich latach obserwuje się wyraźną tendencję w kierunku bardziej elastycznej pracy. Wzrasta liczba osób pracujących zdalnie lub w domu; wspólne biura, hot-desking i biura otwarte.

Miejsce pracy przyszłości jest dalekie od kabin biurowych. Jednak czy te zmiany spowodowały, że tradycyjne biuro stało się przestarzałe? My tak nie uważamy. Dzisiejsze stanowisko bada rolę biur we współczesnym świecie biznesu – i wyjaśnia, dlaczego uważamy, że biura są wciąż wartą zachodu inwestycją. W badaniu przeprowadzonym przez Management Today 97% respondentów stwierdziło, że postrzega swoje miejsce pracy jako symbol tego, czy jest ono cenione przez pracodawcę, czy też nie.

  1. Podczas gdy praca w domu może być świetna, Twoi pracownicy potrzebują czasem swojej bazy.

Chociaż praca w domu może być popularna wśród pracowników – i może pomóc w zwiększeniu wydajności i lojalności pracowników – pracownicy zdalni będą chcieli czasem przyjść do fizycznego biura. Posiadanie biura jako bazy jest ważne, aby Twoi pracownicy mieli szansę poczuć się związani z szerszą firmą. Ponadto, praca w domu może być izolująca; wielu pracowników zdalnych w rzeczywistości woli przychodzić i pracować w biurze przez kilka dni w tygodniu. Zapewnienie tym pracownikom dobrego środowiska pracy zarówno poprawi ich wydajność, jak i zachęci ich do częstszego odwiedzania biura.

  1. Projektowanie biura wpływa na nastrój i wydajność pracowników.

Tematem, który wielokrotnie omawialiśmy na tym blogu, jest fakt, że projekt Twojego biura ma bezpośredni wpływ na pracowników i ich pracę. Rzeczy takie jak użycie kolorów mogą mieć wpływ na nastrój pracowników; układ może wpływać na ich szczęście i poczucie prywatności. Twoi pracownicy spędzają większość dnia w pracy. Większość czasu spędzają w miejscu pracy – środowisku, które Ty kontrolujesz. Twoje biuro może być inspirujące, podnoszące na duchu, motywujące… lub może być ponure. Nieinspirujące, smutne, bez życia. Jak możesz się domyślać, wyniki osób pracujących w każdym z tych biur mogą być bardzo różne. Inwestowanie w doskonalenie swojego biura to inwestowanie w doskonalenie pracowników i ich pracy. Jeśli Twoje biuro jest ponure i nieinspirujące, czy myślisz, że Twoi pracownicy będą wykonywać swoją najbardziej innowacyjną pracę?

  1. Sposób budowania i eksponowania kultury organizacyjnej Twojego biura.

Kultura firmy jest jednym z najważniejszych aspektów Twojej działalności. Jeśli Twoja firma ma pozytywną kulturę, można ją wykorzystać do budowania szczęścia i lojalności pracowników. Jednak zimna kultura firmowa może prowadzić do tego, że pracownicy będą się czuli nieufni i oderwani od Twojej firmy. Biuro jest jednym z najlepszych sposobów na budowanie i eksponowanie kultury Twojej firmy. Twoi pracownicy mają szansę zobaczyć markę Twojej firmy i atmosferę, którą stworzyłaś, a także to, jak współdziałają ze sobą pracownicy. Na przykład, spójrz na te dwa biura; co możesz powiedzieć o ich kulturze organizacyjnej? Co sądzisz o wartościach każdej firmy?

  1. Ekstrawertycy to ludzie, którzy lubią stymulację społeczną i lubią przebywać w otoczeniu ludzi.

Ekstrawertycy mają tendencję do bycia wychodzącymi i rozmownymi. Szacuje się, że ekstrawertycy stanowią 50-74% populacji, co oznacza, że stanowią oni prawdopodobnie dużą część twojej siły roboczej. Podczas gdy ekstrawertycy mogą cieszyć się i odnosić sukcesy w pracy na odległość, wielu z nich osiąga lepsze wyniki w środowisku społecznym z innymi ludźmi. Posiadanie biura jest niezbędne, aby te typy osobowości miały możliwość interakcji w razie potrzeby.

  1. Innowacje rodzą się w bliskim sąsiedztwie.

W 2013 r. dyrektor generalny Yahoo głośno zakazał telepracy, stwierdzając, że choć ludzie mogą być bardziej produktywni w domu, to w biurze są bardziej skłonni do współpracy i innowacyjności. O korzyściach płynących ze współpracy na naszym stanowisku mówiliśmy o zaletach otwartych biur, ale wielu liderów biznesu (w szczególności Steve Jobs) uważa, że współpraca jest jedną z najważniejszych rzeczy dla Twojej firmy. Innowacyjność, rozwój umiejętności, nowe pomysły … to wszystko może wynikać ze współpracy. Jednak współpraca potrzebuje miejsca, w którym może się ona odbywać. Kiedy wszyscy Twoi pracownicy pracują zdalnie, o wiele trudniej jest im wchodzić w interakcje i dzielić się pomysłami. Inwestowanie w biuro, w którym ludzie czują się komfortowo i chętnie przychodzą, oznacza inwestowanie w przestrzeń do współpracy.

  1. Pracownicy potrzebują miejsca do budowania więzi między sobą.

Kontynuując nasz poprzedni punkt, inwestycja w Twoje biuro daje Twoim pracownikom najlepszą szansę na budowanie więzi między sobą. Posiadanie przyjaznej, dobrze skomunikowanej kadry może pomóc w przepływie informacji i efektywnej pracy, a także zapewnić satysfakcję pracowników i lepszą pracę zespołową. Podczas gdy pracownicy mogą praktycznie pracować razem, o wiele trudniej jest zbudować relację z kimś, kogo wysyłasz e-maile, niż z kim pracujesz fizycznie obok. Biura są najlepszym miejscem dla pracowników, aby rozwijać osobiste relacje ze sobą.

  1. Przyciągnij nowe talenty.

Czy wiesz, że 76 procent osób w wieku 18-34 lata, w wieku 18-34 lata, czuje się nieco lub bardzo mocno, że ten projekt biura i jego estetyka wpływają na ich wrażenie firmy? Kiedy starasz się przyciągnąć nowe talenty do swojej firmy, to jest to ulica dwukierunkowa – musisz chcieć ludzi, ale oni również muszą chcieć pracować dla Ciebie. Jeśli ponad 70% pracowników w wieku poniżej 34 lat dba o Twój projekt biurowy, brak inwestycji może kosztować Cię dużo utalentowanych pracowników. Choć krajobraz biurowy może się zmieniać, nie sądzimy, by było to biuro w jakikolwiek sposób przestarzałe.

http://wygodnebiuro.pl/

Previous Dotacje Unijne na lata 2021-2027
Next Pandemia tylko chwilowo zachwiała inwestycjami w OZE

Może to Ci się spodoba

Nieruchomości 0 Comments

Sklepy w centrach handlowych potrzebują coraz więcej powierzchni. Deweloperzy budują coraz większe obiekty

Sklepy w centrach handlowych stają się coraz większe – nie tylko w dużych galeriach, lecz także w mniejszych obiektach. Średnia powierzchnia lokalu, która kiedyś wynosiła ok. 100 mkw., teraz jest kilkukrotnie większa. Wymusza to

ABC inwestowania 0 Comments

W Polsce jest już ponad 500 ekologicznych budynków. Od przyszłego roku zacznie ich szybko przybywać

Budynki odpowiadają za około 40 proc. zużycia energii i tym samym za 36 proc. emisji CO2. Obecnie nawet  75 proc. budynków w UE jest nieefektywnych energetycznie. To ogromne wyzwania dla budownictwa, zwłaszcza w kontekście wprowadzanych

ABC inwestowania 1Comments

Wrocław trzecim największym rynkiem deweloperskim w kraju

Pod względem sprzedaży i oferty mieszkań Wrocław jest trzecim największym rynkiem deweloperskim w kraju. Jak wynika z danych Centrum AMRON, średnia cena za 1 mkw. kształtuje się w okolicach 5,5 tys. zł i od wielu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź