Co wybrać: fundusz czy lokatę?

Co wybrać: fundusz czy lokatę?

Coraz częściej słyszymy o stabilnej sytuacji funduszy, szczególnie tych małych i średnich spółek. Oznacza to, że inwestycja w tego typu jest zyskowna.

Aktywność Europejskiego Banku Centralnego gwarantuje w tym roku znaczną poprawę kondycji finansowej akcji firm rynków w całej Europie. Papiery wartościowe dużych korporacji straciły na wartości na rzecz akcji małych, ale dynamicznie rozwijających się jednostek. Taki trend ma utrzymywać się w Polsce do końca roku.

Inwestorzy akcji zagranicznych nie maja powodów do zmartwień. Posiadają one swoją zadowalającą pozycję zarówno na rynkach wysoko rozwiniętych jak i tych wschodzących.

Dodatkowo kurs krajowej waluty ma tu swoje znaczenie. Z umocnienia pozycji złotego czerpią korzyści szczególnie posiadacze kredytów w walucie obcej, ponieważ wartości spłat spadają zgodnie ze wzrostem wartości krajowego środka płatniczego.

Gwarantujące sukces w obecnej fazie gospodarczej są fundusze obniżonego ryzyka. Inwestując środki w tego typu akcje możemy zarobić znacznie więcej niż na lokatach krótkoterminowych. Ten fakt stanowczo przemawia za wyborem owych funduszy przez potencjalnych inwestorów.

Ewelina Uroda
www.gazetafinansowa.net

Previous Rynek budowlany w Polsce
Next Komentarz do rynku złotego

Może to Ci się spodoba

Rynek finansowy 0 Comments

FM Lokata PRO i rachunek oszczędnościowy – nowości w ofercie FM Banku

FM Bank S.A. wzbogaca swoją paletę produktów oszczędnościowych. Oprócz dotychczasowych atrakcyjnych lokat internetowych, klienci banku będą mogli skorzystać z bezpłatnego rachunku oszczędnościowego oraz nowej lokaty terminowej – FM Lokaty PRO.

Lokaty 0 Comments

Ranking lokat – najlepsza stawka to 3,5%, a najgorsza 0,35%

Osoba, która chce założyć lokatę na okres krótszy niż rok nie znajdzie już żadnej oferty bez gwiazdek i haczyków z oprocentowaniem wynoszącym 4%. Z przeanalizowanych przez Expandera ofert 28 banków

Lokaty 0 Comments

Obligacje banków sposobem na niskie zyski z lokat

Najlepsze lokaty terminowe dają zarobić już niewiele ponad 4 proc. w skali roku. Na obligacjach banków bez trudu można zarobić o 3 pkt proc. więcej. Trwający od października ubiegłego roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź