Co powinna mieć dobra niszczarka?

Co powinna mieć dobra niszczarka?

    Niszczarki to urządzenia niezbędne w niektórych biurach ze względu na wymagania prawne, a w innych biurach po prostu bardzo dobry pomysł, dzięki któremu wyraźnie zmniejszamy ryzyko wydostania się poza organizację jakichkolwiek danych, które wydostać się nie powinny. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ochrona danych osobowych jest bardzo ważna i traktuje się ją poważnie, korzystanie z niszczarki powinno być czymś zupełnie oczywistym, tym bardziej że najprostsze urządzenia tego typu nie należą do drogiego wyposażenia biura. Niestety, nasza wiedza o tych urządzeniach jest stosunkowo niewielka, przez co warto jest zapoznać się z najważniejszymi kwestiami dotyczących niszczarek, zanim udamy się na zakupy.

Standard niszczarki

    Każda niszczarka Alibiuro posiada określoną skuteczność pracy, czyli jest w stanie niszczyć materiały w określony sposób. Mówiąc bardziej obrazowo, niszczarka niszczy włożone do niej rzeczy poprzez pocięcie i/lub zmielenie ich na drobne fragmenty. Specjalne wymogi określają, jak wielkie są takie fragmenty i kiedy drukarka spełnia normy danej specyfikacji, można powiedzieć, że posiada określoną kategorię jakości niszczenia.

Przeczytaj nasz poradnik dotyczący wyboru niszczarki do dokumentów >>

    Wiele biur będzie posiadało określone wymogi pod względem tego, jak bardzo niszczone maja być dokumenty. Zwykła firma rodzinna zazwyczaj nie potrzebuje specjalnie zaawansowanej niszczarki i najprostsza niszczarka Alibiuro produkująca wąskie paski w zupełności wystarczy. Banki muszą korzystać z bardziej zaawansowanych niszczarek, a instytucje publiczne posiadające dokumenty tajne i poufne zadowolą się dopiero najlepszym pod tym względem sprzętem.

Z czym poradzi sobie niszczarka Alibiuro?

    Najprostsze niszczarki są w stanie niszczyć pojedyncze kartki papieru. Bardziej zaawansowane urządzenia poradzą sobie także z kartonem, różnego rodzaju wzmacnianym papierem, spinaczami, kartkami w folii czy z płytami a nawet napędami typu pendrive. Trzeba pamiętać, by do urządzenia nie obsługującego danego typu materiałów nie wkładać rzeczy mogących im zaszkodzić. Najczęściej w praktyce do awarii dochodzi w sytuacji, kiedy ktoś włoży kartki w koszulce do niszczarki, która nie przyjmuje plastiku.

Moc i wydajność pracy

    Jeśli dziennie niszczymy kilka kartek, nie musimy się przejmować takimi kwestiami. Jeśli jednak musimy sobie poradzić z większą ilością kartek i nie chcemy robić tego przez cały dzień, potrzebujemy urządzenia o większej mocy, by na raz weszło do niego więcej kartek, a także o wyższej wydajności, co umożliwia zmielenie większej ilości materiałów jeden po drugim. Typowa niszczarka Alibiuro do biura nie jest urządzeniem przemysłowym i jeśli postanowimy zmielić w nim 500 kartek jedna po drugiej, pewnie się spali.

Zabezpieczenia

    Warto zainwestować w niszczarki posiadające specjalne zabezpieczenia przed uszkodzeniem. Najpopularniejsze i najczęściej przydatne zabezpieczenie to zabezpieczenie termiczne, które w sytuacji nadmiernego zużycia niszczarki w jednostce czasu wyłączy ją na kilka minut, by nie doszło do uszkodzenia.

Więcej na niszczarkabiurowa.pl.

Previous Projekty małych domów parterowych – jak są aranżowane?
Next Dostępne w Polsce nasiona marihuany

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

GDDKiA i chiński Covec, reprezentowany przez dr Joannę Łagowską, zakończyły spór o A2

Po sześciu latach sądowego sporu GDDKiA i chińskie konsorcjum na czele z Covec, reprezentowane przez dr Joannę Łagowską z kancelarii K&L Gates, wypracowały polubowne porozumienie. Postępowanie, które dotyczyło dwóch niedokończonych przez Chińczyków odcinków autostrady A2,

Inwestowanie 0 Comments

Wypożyczalnia aut przyszłości, czyli jak nowe technologie zmieniają branżę

Biometryka, trackery GPS czy auta autonomiczne – to tylko kilka spośród nowinek technologicznych zmieniających branżę wypożyczalni aut. Jakich innowacji możemy spodziewać się w tej dziedzinie w najbliższych latach? Do branży wypożyczalni

Inwestowanie 0 Comments

Chiny chcą zacieśniać relacje biznesowe z Polakami. Liczba chińskich inwestycji nad Wisłą wzrosła w ciągu roku dwukrotnie

Rośnie wymiana handlowa z Chinami. Choć dominuje import, to tylko w I połowie 2017 r. eksport z Polski wzrósł o niemal 20 proc. Wyraźnie ożywiły się też chińskie inwestycje nad Wisłą. W ciągu roku

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź