Co powinna mieć dobra niszczarka?

Co powinna mieć dobra niszczarka?

    Niszczarki to urządzenia niezbędne w niektórych biurach ze względu na wymagania prawne, a w innych biurach po prostu bardzo dobry pomysł, dzięki któremu wyraźnie zmniejszamy ryzyko wydostania się poza organizację jakichkolwiek danych, które wydostać się nie powinny. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ochrona danych osobowych jest bardzo ważna i traktuje się ją poważnie, korzystanie z niszczarki powinno być czymś zupełnie oczywistym, tym bardziej że najprostsze urządzenia tego typu nie należą do drogiego wyposażenia biura. Niestety, nasza wiedza o tych urządzeniach jest stosunkowo niewielka, przez co warto jest zapoznać się z najważniejszymi kwestiami dotyczących niszczarek, zanim udamy się na zakupy.

Standard niszczarki

    Każda niszczarka Alibiuro posiada określoną skuteczność pracy, czyli jest w stanie niszczyć materiały w określony sposób. Mówiąc bardziej obrazowo, niszczarka niszczy włożone do niej rzeczy poprzez pocięcie i/lub zmielenie ich na drobne fragmenty. Specjalne wymogi określają, jak wielkie są takie fragmenty i kiedy drukarka spełnia normy danej specyfikacji, można powiedzieć, że posiada określoną kategorię jakości niszczenia.

Przeczytaj nasz poradnik dotyczący wyboru niszczarki do dokumentów >>

    Wiele biur będzie posiadało określone wymogi pod względem tego, jak bardzo niszczone maja być dokumenty. Zwykła firma rodzinna zazwyczaj nie potrzebuje specjalnie zaawansowanej niszczarki i najprostsza niszczarka Alibiuro produkująca wąskie paski w zupełności wystarczy. Banki muszą korzystać z bardziej zaawansowanych niszczarek, a instytucje publiczne posiadające dokumenty tajne i poufne zadowolą się dopiero najlepszym pod tym względem sprzętem.

Z czym poradzi sobie niszczarka Alibiuro?

    Najprostsze niszczarki są w stanie niszczyć pojedyncze kartki papieru. Bardziej zaawansowane urządzenia poradzą sobie także z kartonem, różnego rodzaju wzmacnianym papierem, spinaczami, kartkami w folii czy z płytami a nawet napędami typu pendrive. Trzeba pamiętać, by do urządzenia nie obsługującego danego typu materiałów nie wkładać rzeczy mogących im zaszkodzić. Najczęściej w praktyce do awarii dochodzi w sytuacji, kiedy ktoś włoży kartki w koszulce do niszczarki, która nie przyjmuje plastiku.

Moc i wydajność pracy

    Jeśli dziennie niszczymy kilka kartek, nie musimy się przejmować takimi kwestiami. Jeśli jednak musimy sobie poradzić z większą ilością kartek i nie chcemy robić tego przez cały dzień, potrzebujemy urządzenia o większej mocy, by na raz weszło do niego więcej kartek, a także o wyższej wydajności, co umożliwia zmielenie większej ilości materiałów jeden po drugim. Typowa niszczarka Alibiuro do biura nie jest urządzeniem przemysłowym i jeśli postanowimy zmielić w nim 500 kartek jedna po drugiej, pewnie się spali.

Zabezpieczenia

    Warto zainwestować w niszczarki posiadające specjalne zabezpieczenia przed uszkodzeniem. Najpopularniejsze i najczęściej przydatne zabezpieczenie to zabezpieczenie termiczne, które w sytuacji nadmiernego zużycia niszczarki w jednostce czasu wyłączy ją na kilka minut, by nie doszło do uszkodzenia.

Więcej na niszczarkabiurowa.pl.

Previous Projekty małych domów parterowych – jak są aranżowane?
Next Dostępne w Polsce nasiona marihuany

Może to Ci się spodoba

Inwestowanie 0 Comments

Pracownicy coraz częściej zwracają uwagę na ekologiczne warunki pracy

Zrównoważone budownictwo zakłada wznoszenie budynków z poszanowaniem środowiska naturalnego, wyposażonych w systemy oszczędności energii, ciepła i wody, przyjazne dla użytkowników. Na rynku biurowym praktycznie nie powstają już budynki bez certyfikacji. 62 proc. z 10 mln mkw.

Inwestowanie 0 Comments

Rekordowy rok na rynku nieruchomości magazynowych

Trwa hossa na rynku nieruchomości magazynowych. W ubiegłym roku wynajęto ponad 3 mln mkw. powierzchni magazynowej. Najwięksi najemcy to sieci handlowe oraz operatorzy logistyczni. Rekordowe umowy najmu podpisały w ubiegłym roku m.in.

Inwestowanie 0 Comments

Rośnie apetyt inwestorów na obligacje korporacyjne

Niskie stopy procentowe i minorowe nastroje na warszawskiej giełdzie powodują, że inwestorzy chętnie zwracają się w stronę aktywów obiecujących wyższe stopy zwrotu. W przypadku obligacji korporacyjnych może to być nawet 6–8 proc.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź