BPH: raport rynek akcji

BPH: raport rynek akcji

Sesja

Raz obrany kierunek ciężko jest zmienić, czego najlepszym dowodem jest czwartkowej sesji na Książęcej. Na rynku terminowym, czerwcowa seria kontraktów wystartowała z poziomu 2 289 pkt, całe 2 pkt powyżej kreski. Jako że kupujący zupełnie nie kwapili się do mocniejszego uderzenia, na parkiecie szybko pojawiła się podaż, która po ledwie kilku minutach sprowadziła rynek poniżej poziomu odniesienia. Okolice 2 280 pkt zmobilizowały przeciwną stronę rynku i o dziwo tym razem po 10:00 popytowi udało się wyprowadzić handel powyżej poziomu środowego zamknięcia. Kupujący sami zdawali się być zaskoczeni takim rozwojem wypadków, gdyż po osiągnięciu poziomu 2 296 pkt (sesyjne maksimum), rynek zakotwiczył się na kilka godzin nieco powyżej kreski. Popołudniowe dane z rodzimego podwórka (gorszy od oczekiwań odczyt marcowej dynamiki produkcji przemysłu) przeszły na parkiecie bez większego echa ale już słaby początek handlu na Wall Street tradycyjnie skierował kwotowania FW20M13 na południe. Spadek poniżej odniesienia tym razem dał sygnał do bardziej zdecydowanych działań i podaż w szybkim tempie doprowadziła do ustanowienia dziennego minimum na poziomie 2 258 pkt. Ostatnie kurs wypadł na wysokości 2 266 pkt (-0,92%). Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 38,4 tys. kontraktów.

Sytuacja techniczna

Lokalne minimum z zeszłorocznego sierpnia nie spełniło funkcji wsparcia a w efekcie podaż kolejny raz mogła pozwolić sobie na bardziej zdecydowane działania, rysując trzeci z rzędu pokaźny czarny korpus. Aktualnie rynek znalazł się przy dolnym ograniczeniu średnioterminowego kanału spadkowego, co może stanowić przyczynek do prób mobilizacji w obozie kupujących. W takim scenariuszu pierwszym miernikiem siły ruchu będzie pokonanie połowy ostatniego korpusu (2 278 pkt, 3 pkt niżej znajduje się przełamane wczoraj minimum z sierpnia ’12). W dalszej perspektywie, sekwencja czarnych korpusów nie pozostawia wątpliwości, że ewentualne odreagowanie nie będzie stanowić łatwego zadania. Póki co jednak zarówno spadkowa ścieżka na szybkich oscylatorach jak i pro-podażowe wskazania ADX wskazują na wyraźną przewagę niedźwiedzi a łatwość z jaką podaż poczyna sobie na rynku może równie dobrze doprowadzić do pogłębienia spadków. Ewentualne wyłamanie dołem z kanału będzie już sygnałem skrajnej kapitulacji kupujących.

 

 

BM BPH

Previous Kolejne słabe sesje
Next BPH: raport rynek akcji

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport futures

Sesja W przeważającej części środowej sesji poczynania inwestorów były zdeterminowane przez nie najlepsze nastroje panujące na największych parkietach europejskich. FW20M13 otworzyły notowania na poziomie 2460 pkt, tj. 0,12% poniżej odniesienia.

Analizy GPW 0 Comments

Kopex: analiza techniczna

Wykres cenowy producenta maszyn górniczych znajduje się w przyspieszonym trendzie spadkowym od marca br. Szukanie dna przeceny spółki, która w przeciągu ostatnich miesięcy straciła blisko 50% kapitalizacji jest niebezpieczne, ale

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Pierwsza w tym tygodniu sesja w Warszawie rozpoczęła się od niewielkiej przeceny indeksów. Na otwarciu w poniedziałek WIG spadł o 0,09%, a WIG20 poszedł w dół o 0,26% do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź