BPH: raport futures

BPH: raport futures

Sesja

Piątkowa sesja na rynku terminowym przebiegała w skrajnie zmiennych nastrojach. Kurs FW20U13 wystartował z poziomu 2 355 pkt by już w ciągu pierwszych 60 minut handlu runąć do 2 327 pkt. O godz. 10 przecena zatrzymała się po tym, jak w Polsce opublikowano finalny odczyt PKB za II kwartał, który zgodnie z oczekiwaniami wyniósł 0,8% r/r. W kolejnych godzinach handlu trwała powolna i wymęczona zwyżka kursu, która z małymi potknięciami doprowadziła kurs kontraktów na zamknięciu ponownie do poziomu 2 355 pkt (+0,34%). Sesyjny wolumen obrotu ponownie spadał i wyniósł łącznie 22,5 tys. sztuk. W popołudniowej części sesji nastroje kształtowały dane z USA (dochody i wydatki Amerykanów w lipcu wzrosły po 0,1% m/m, co było poniżej oczekiwań). Zgodny z konsensusem okazał się być odczyt indeksu Chicago PMI w sierpniu, który wyniósł 53. Z kolei indeks Uniwersytetu Michigan za sierpień wzrósł do 52,1, czyli mocniej, niż oczekiwania rynkowe.

Sytuacja techniczna

W trakcie sesji kończącej tydzień na wykresie kontraktów terminowych pojawiła się świeca doji, informująca o niezdecydowaniu rynku. Strona popytowa trzecią sesję z rzędu nie zdołała pokonać pierwszego istotnego oporu, jakim jest połowa czarnego korpusu z ubiegłego wtorku, znajdująca się na 2 358 pkt. Dodatkowo LOP spadał, przy wzrostowej sesji, co także podkreśla niezdecydowanie inwestorów odnośnie kierunku na najbliższe dni. Utrzymywanie się kursu kontraktów poniżej oporu, jakim jest pułap 2 358 pkt jest zdecydowanym argumentem podażowym. Może się okazać, że po kilku dniach względnego uspokojenia strona podażowa ponownie przystąpi do ataku. Taką możliwość dopuszcza RSI, który zniżkuje od dwóch tygodni, indykator ten ma jeszcze pewien potencjał do objęcia korekcyjnych spadków kursu. Dotychczasowa korekta jest relatywnie krótka w odniesieniu do poprzedzających ją wzrostów, a pierwszy poziom Fibonacciego stanowiący istotne wsparcie znajduje się na 2 295 pkt. Sytuacja kupujących poprawi się dopiero wtedy, gdy pokonany zostanie w cenach zamknięcia poziom 2 358 pkt.

1

 

BM BPH

Previous Oczekiwane wyraźne zwyżki w Europie
Next BPH: raport rynek akcji

Może to Ci się spodoba

Analizy GPW 0 Comments

Przegląd poranny 16 maja

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA inwestorzy przystąpili do kupowania przecenionego euro pozwalając mu oddalić się od zakresu 1,3655 USD ustanowionego pod koniec handlu w Europie. Ruch ten miał

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Bliskość psychologicznego oporu, jakim jest poziom 2 400 pkt na indeksie WIG20 stał się istotną barierą dla dalszych zwyżek. Piątkowa sesja w Warszawie rozpoczęła się od symbolicznej przeceny indeksów.

Analizy GPW 0 Comments

BPH: raport rynek akcji

Sesja Środowe notowania na Książęcej rozpoczęły się od sporych wzrostów. Na otwarciu WIG20 zyskał 0,98% (2 400 pkt), a WIG 0,84%. Rynki europejskie rozpoczęły sesję również na plusie (DAX 0,46%,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź